Рада козацьких отаманів України
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [41]

Пошук

Головна » Статті » Мої статті

Історія утворення 4 козацького редуту Майдану

Ще 30 листопада минулого року Рада козацьких отаманів України закликала всі козацькі організації, що входять до її складу прислати свої делегації для участі в обороні Майдану. На перше грудня було заплановано провести Козацьке установче коло за участю представників всіх козацьких організацій, що вже були на Майдані. 
Козацьке коло відбулося в у фойє готелю «Козацький». На Колі було прийнято рішення козацьким організаціям стати на захист людей, що знаходяться на Майдані. Було обрано двох осавулів: Владислава Клешню, Президента Козацького благодійного фонду «Меморіал Івана Дмитровича Сірка» і Василя Любуню, осавула Крайого Товариства «Вінницький козацький полк імені Івана Богуна», а також писаря: Анатолія Гриву, голову Ради козацьких отаманів України. 
(на фото видно скільки козаків було на цьому Колі і можна розібратися від яких організацій)
На колі було утворено козацьку сотню,яку негайно зареєстрували у штабі. Протягом перших двох днів обов’язки сотника було покладено на делеговану штабом людину.
З третього грудня сотню було визнано цілком самостійною бойовою одиницею. Першим сотником став Василь Любуня, заступником сотника - Владислав Клешня.
Уперші дні чисельність сотні була замалою для виконання якихось самостійних завдань,реальна кількість козаків ледь-ледь добігала трьох десятків. Відтак сферою її відповідальності було визначено лише прилеглу до Поштамту частину четвертої барикадизавширшки приблизно з тротуар.Саму барикаду було розташовано дещо ближче до Майдану, навпроти Консерваторії. Проте надалі козаки підтягувалися з різних куточків України, тож, скажімо, станом на дванадцяте грудня у реєстрі козаків значилось близько 120 душ. Відповідно потроху сфера відповідальності поширювалася, тож наразі козацька сотня є відповідальною за усю четверту барикаду. Одночасно дещо розширився Майдан, і четверту барикаду було пересунуто далі Хрещатиком на її нинішнє місце.
Окремо слід наголосити,що козацька сотня Майдану кристалізувала в собі носіїв справжнього козацького духу з усіх КТ України.Саме тим можна пояснити,що жоден з козаків сотні не осоромив імені козацького під час подій 10-11 грудня.
У середині грудня Василь Любуня через хворобу змушений був тимчасово залишити сотню, тож обов’язки сотника він передав Владиславу Клешні. Станом на 1 січня 2014 року у реєстрі сотні вже було записано 300 козаків. Звісно відбувалася постійна ротація козаків сотні, тому щоденно на редуті нараховувалося близько сотні людей. 
На Різдво Христове було проведено Коло козаків Майдану, на якому затверджено остаточну назву: Четвертий козацький редут Майдану. Було вирішено, що він об’єднує козаків різних КТ України без втрати ними членства у відповідних товариствах та обрано старшину редуту. На сотника було затверджено Владислава Клешню, йому в допомогу осавулом обрано Василя Любуню, а підосавулом Дениса Ткача.Також для полегшення управління сотнею було обрано п’ятеро ройових. Обов’язки сотенного писаря було покладено на Анатолія Гриву.
Отже,історія козацького редуту Майдан поки є короткою, але вже досить славною. Звісно, хтось може сказати, що, як на представників козацтва усієї України, дві з половиною сотні сьогоднішнього реєстру є жменька. Проте насправді ми просто добірне товариство.

Категорія: Мої статті | Додав: Фест (13.01.2014)
Переглядів: 1067 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 104

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Рада козацьких отаманів України © 2018
Вітаємо Вас Гість | Головна · Реєстрація · Вхід
Сайт створено у системі uCoz студією Срочно-Сайт.org