Рада козацьких отаманів України
Меню сайту

Категорії розділу
Мої статті [41]

Пошук

Головна » Статті » Мої статті

2-12 листопада 1917 р. в Києві відбувся Третій Всеукраїнський військовий з’їзд.
У роботі З'їзду взяло участь близько 3 тис. делегатів. Головував на з'їзді Д.Лебединець. З доповіддю на З'їзді виступили М.Грушевський, М.Ковалевський та ін. У своїй резолюції З'їзд вимагав від Української Центральної Ради негайного проголошення Української незалежної республіки, повної українізації армії і флоту, укладення миру. 
Під час роботи З’їзду, 7 листопада, надійшла звістка з м. Петрограда про більшовицький переворот і зміну влади в Росії. 
З’їзд перервав роботу і оголосив себе „Першим українським полком охорони революції” – за м. Київ на вулицях вже билися прихильники Тимчасового уряду з штабу Київського військового округу і прихильники більшовиків. Київ поступово почав перетворюватися на військовий табір. 
Перший український полк охорони революції у ході боїв 29-31.10 (11-13.11.) 1917 р. у м. Києві розбив військові частини штабу Київської Військової Округи, які підтримували повалений Тимчасовий уряд, і придушив заколот більшовиків у місті. 
Постанови третього Всеукраїнського військового з’їзду в значній мірі вплинули на рішення УЦР проголосити Українську Народну Республіку.
УЦР висловилась проти подій у м. Петрограді, вважаючи відповідальними за них більшовиків, оголосила, що "буде боротися з усякими спробами піддержки цього повстання на Україні”. 
31 жовтня 1917 р. сьома сесія УЦР ухвалила поширити владу Генерального секретаріату, окрім Київської, Полтавської, Чернігівської, Волинської та Подільської губерній, на Херсонську, Харківську, Катеринославську, Таврійську, Холмську, частково Курську і Воронезьку губернії.
На початку листопада 1917 р. влада в Україні перейшла до рук Центральної Ради. 
13 листопада 1917 р. силам Центральної Ради вдалося опанувати ситуацією, її владу визнали війська, командувач Південно-Західним фронтом і командувач Чорноморським флотом. Продовження роботи з’їзду мало вже інший характер, питання федерації в недавніх сутичках з росіянами на вулицях м. Києва зразу ж набуло іншого значення. Інакше стали дивитися і на вирішення флотського питання. Так, в резолюції стосовно Чорноморського флоту після доповідей делегації Чорноморського Українського військового комітету, зокрема, зазначалося: „Зважаючи на те, що Чорноморський флот має у своєму складі 80% українців і знаходиться в територіальних водах України, з’їзд постановляє, щоби Морська Генеральна Рада негайно приступила до українізації Чорноморського флоту і вжила для цього таких заходів:
1) коли скінчиться осіння кампанія Балтійського флоту і розпочнеться зимня кампанія, під час якої оперативна діяльність флоту припиняється, було вжито заходів, щоби всі українці Балтійського флоту були переведені в Чорноморський флот. 
2) Чорноморський флот повинен від цієї пори поповнюватись тільки українцями”.
З’їзд піддав рішучій критиці роботу військового відомства. Доповіді його керівників про успіхи в роботі просто перебивалися делегатами з фронтів і флоту: „де українське військо? де флот?”. З’їзд виступив за створення національного війська і української держави, заявивши у спеціальній резолюції, що „…З’їзд домагається від свого вищого революційного органа Центральної Ради негайного проголошення в найближчій сесії Української Республіки”.


Анатолій Грива
Категорія: Мої статті | Додав: Фест (17.11.2013)
Переглядів: 548 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 104

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Рада козацьких отаманів України © 2018
Вітаємо Вас Гість | Головна · Реєстрація · Вхід
Сайт створено у системі uCoz студією Срочно-Сайт.org