Рада козацьких отаманів України
Меню сайту

Пошук

Головна » 2013 » Грудень » 17 » ТЕРИТОРІЯ ВОЛІ
13:33
ТЕРИТОРІЯ ВОЛІ

Я довго не міг зрозуміти , з чим у мене асоціюється Майдан ... Але сьогодні , дивлячись на концерт , багатотисячний натовп в 3:00 ночі, не збирається розходитися , чергування , напіввійськову організацію , армійські намети , перегороджує Хрещатик барикаду , яку іменують «Козацька редутом » - зрозумів .

Майдан - це Січ ... Майдан - це територія волі . Не свободи , а саме волі - це українське слово найкраще характеризує те, що відбувається тут. І барикади , якими огородили « протестувальники » площу , захищають не цей клаптик землі , а саме саму їх « волю» , право жити так , як вони хочуть , а не так , як їм нав'язує влада ...

Майдан - це спільнота вільних людей , які не визнають над собою ніякої влади , крім тієї , яку вони готові визнати над собою самі. Три лідера опозиції не є тут командирами . Вони не можуть змусити Майдан зробити те , що він не хоче , відмовитися від того , що зробити він вже намірився . І навіть на круглий стіл з Януковичем лідери питали у Майдану мандат. І Майдан їм цей мандат видав. Саме Майдан дозволив їм піти і переговорити з противником від імені людей , а не навпаки. Ніякої змови з владою тут не може бути в принципі. Його просто не приймуть.

Майдан - взагалі сам по собі. Це окремий організм , окремий інститут суспільства , що вміє організовуватися і урегульовуватись . Пряма демократія ... І безліч людей ... національних костюмах ... дивним чином виглядають тут доречними , в своєму середовищі ... Як і численні священнослужителі все конфесій , які під час штурмів виходять вперед барикад , разом з усіма , і коштують перед людьми , а не за їх спинами.

Віра взагалі тут дуже органічна. Тригодинний молебень тим ранком , коли Майдан дізнався , що він опинився в блокаді , христяться на барикадах люди з касками в руках ... Віра , виявляється , дійсно може вести людей за собою , якщо не ставить собі мету перетворювати їх на бездумних фанатів ... І гімн , коли тисячі людей стоять , приклавши руку до серця , і співають ...

Під час штурму Руслана стояла на сцені всю ніч. Закликала міліцію зупинитися , утриматися від побиттів , говорила , що це мирний мітинг. До слова , вона , по- моєму, взагалі не спить. Щоночі щогодини виконує зі сцени гімн. Ночує у Будинку профспілок , разом з усіма - на підлозі. А потім, коли силовики , так і не зумівши пробитися через величезну , що прийшла на підмогу масу людей - кияни , дізнавшись про початок штурму , стали приходити пішки з усього міста , брали каски і ставали до ладу , і в якийсь момент їх стало так багато , що у міліції просто не вистачило сил і прозвучала команда « щити на землю» - зі сцени скандували: « Ми - нація! Ми - нація! Ми - нація! »

І вони дійсно нація. Депутати ВР стоять разом з людьми на барикадах. Перед людьми. Захищаючи своїх виборців собою. На Лютеранській вони вставали перед бульдозерами. Ви можете уявити депутатів Держдуми , що встали на Болотній між поліцією і протестуючими громадянами і не дають поліції бити людей ? Таксисти везли людей в ту ніч на Майдан безкоштовно , оголосивши про це в соцмережах. Готелі пускають обігрітися і оговтатися всіх бажаючих. Дійсно всіх - у тому числі і міліціонерів. Це досить дивне видовище , коли в одній черзі в туалет стоять і бійці « Беркута» , і « мітингувальників ». Як тут кажуть: «Ті , хто в червоних касках , ті - наші . Ті хто в чорних - теж наші , просто вони ще не знають про це ». Хостели дають житло . Автомобілісти залишають на стінах оголошення про готовність безкоштовно відвезти людей додому. Люди везуть їжу , дрова і солярку з усього міста. Потік підтримки табору не припиняється тут ні на годину. Група кримських татар приїхала і тиждень варила плов у величезному казані . А Міс Україна - 2013 в якості звичайного волонетра розносить по табору чай замерзлим людям ..

Чи є тут націоналісти ? Так. Їх тут більшість. Ментально Майдан - західноукраїнський . Партія « Свобода» - націоналістична . Прапори УПА досить часті. А речівки «Слава Україні ! Героям Слава! »Чути кожну хвилину з кожного кута ... Націоналізм тут не спрямований не на окремих людей і взагалі не всередину , а назовні , проти політики намагаються нав'язати свою волю сусідніх держав. Чи не проти країн - саме проти політики держав , це важливо. Я не поділяю бандерівських гасел. Але ніяких проблем з моєю російською мовою і паспортом у мене не виникає ...

Майдан - це абсолютно не хіпстерска історія. Це про інше . Переважна більшість людей тут - звичайні чоловіки . Роботяги . Люди від землі. Життєзабезпечення , кров табору складають люди з не самих високих шарів суспільства ...

Власне , Майдан - це і не про євроінтеграцію теж. Відмова Януковича підписувати угоду був лише самим початком . І якби влада не звернула тоді на протестуючих уваги , зараз би все давно вже розійшлися по домівках. Не така вже й велика проблема - не підписали цього року , підпишуть у наступному , коли президентом буде інший ... Але влада повела себе зовсім по - ідіотськи . 30 побитих людина, навіть якщо вони і кидалися камінням і палицями в загін спецназу - це непрофесііоналізм . І наступного дня на Майдан прийшли вже тисячі. Потім було зіткнення на Банковій , де людей добивали вже лежачих , і на вулиці вийшов мільйон. Потім були зноси барикад і абсолютно безглузда спроба зачистки Майдану - і в цю неділю очікується найбільший приплив людей. Кожен раз влада робить все , щоб Майдан збільшувався в розмірах раз від разу . Тепер тут навіть ночами постійно перебуває тисяч по десять. З початкових трьохсот.

Майдан вже не нагадує гри в « Зірницю ». Замість знесених іграшкових барикад побудовані справжні кріпосні стіни .... Нерозуміння того , що і як треба робити і навіщо ми взагалі тут зібралися , пішло , і служба налагоджена чітко і рівно , зі змінами , взводами , розподілом обов'язків , секторами спостереження , постами , посадами та пропускним режимом. Службу на постах несуть ветерани Афганістану , яких тепер 600 осіб ... Знести можна все що завгодно.

4000 одягнених у броню підготовлених бійців зі щитами , газом , гранатами , пластиковими кулями і водометами здатні творити чудеса. Але тоді тут буде вже пів- України .

Взагалі , найцікавіше , саме пам'ятне тут, це , звичайно , люди ... Дівчина , яка стояла перед барикадою , дивилася на когорти і фаланги знеособлених людей за забралами , і плакала. Їй було очевидно страшно , але плакала вона , по- моєму, не від цього. А від відчуття , що її країна перейшла якусь межу і зворотного шляху після цього кроку вже не буде. Нардеп на барикаді на Лютеранській , коли вона затріщала під напором щитів силовиків , підійнявся вгору і закликав солдатів не виконувати злочинні накази , не проливати кров , тому що добровільно люди все одно не підуть. Священик , провідний співаючу гімн колону до АП , до кордонів міліції. Рука з хрестом над касками та шоломами штурмують і обороняються , що світиться в змішаних в єдиний клуб пару від дихання тисяч ротів. Пастор в Лютеранській церкві , молодий і усміхнений , який влаштував у своєму храмі медичний пункт. Добровільна санбригада біля самої АП , там , де було побоїще і де чекали його повторення - спокійно , впевнено і без страху - 2 дівчини і хлопчина , зовсім молоді . Ветерани Афганістану , котрі стали ланцюгом перед барикадою і першими прийняли на себе удар атакуючих , і навіть якийсь час тиснув їх , що закликають людей над підмогу. І ці люди , що лізуть через барикаду і встрибують у натовп , займаючи в ній своє місце і давлячи усією силою на що прийшла зверху , від Банкової , темну броньовану масу ... Відрізані від своїх і затиснуті в оточенні кілька спецназівців , котрі стали в « черепаху » - по - моєму, вони вже так само готові були померти за щось своє , за свій наказ , як і ті , хто їх оточив , готові були померти за свою свободу. І - організований спеціально для них коридор , щоб дати їм можливість піти до своїх , під скандування «мирний протест ! » , І їх відступ . І 300 одночасно поставлених металевих щитів по команді « щити на землю ! » І крик , і дзвін , і гуркіт , і рев команд , і підкинуті на строєм кулаки в позначенні заднім рядам знака « стій» - весь той неповторний шум , який створюють сошедшиеся сила на силу тисячі осіб.

Але найбільше мені запам'яталася жінка років 50 . Вона стояла в сторонці і не лізла на очі зі своїм плакатом , хоча зазвичай все тут намагаються донести свою думку. Та й плакат у неї був - шматок ватману . Тільки написано на ньому : «Ми , матері , можемо не бігти від кийків . Ми можемо бігти на автомати. Хочете ? » Взагалі , плакати тут окрема тема ... Мені найбільше сподобалися два , серйозні . «Вони не дають нам жити - ми не дамо їм правити ». І другий , написаний на знесеної барикаді - « Рабів до раю не пускають ». Дивно, як людям 15 словами вдалося висловити весь мій сенс життя.

Майдан зростає з кожним днем ... Люди постійно прибувають. Населення табору зростає. Обжитий і встановив свою логіку побут увійшов в оптимальний режим. Кожен знає своє місце , виконує обов'язки ... Вражаюче, але випав сніг був прибраний з площі за одну ніч - за допомогою всього лише палиць і молотків. Прибрано , розфасований по мішкам і складний в барикади. Як написано на одній з листівок : «Я крапля в океані ». Але разом вони - океан.

Майдан - поки відстояли. Саме відстояли. У прямому сенсі цього слова. Тут , по-моєму , була вся міліція , і резервних сил у влади більше немає. Чого від неї чекати далі , я не уявляю. На відміну від прямої і передбачуваною , як двічі два , влада російської , Янукович непередбачуваний. Поки настало затишшя . Встановився паритет сил. Але у сторін немає явної переваги. Але все одно тут чекають силового варіанту і готуються до нього . Я теж чекаю. Мені здається , до газу справа дійде . Янукович один раз програв Майдану , який не дав йому стати президентом , і подібного розвитку подій вдруге він не хоче. Так що , думаю , він готовий до крайнього варіанту. Але , знову ж , зрозуміти його логіку абсолютно неможливо .

А Україна тієї ночі - вночі штурму - все-таки увійшла до ЄС. У всякому разі - Майдан точно. На одному з проходів через барикади тут так і написано: «Вхід до Європи ». І лежить цей вхід саме через Майдан. У всіх сенсах .

А українці молодці.

Просто чумні люди .

 Відстояли.

 Воля!

ПЕРШОДЖЕРЕЛО

Переглядів: 687 | Додав: Фест | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Календар
«  Грудень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 104

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Рада козацьких отаманів України © 2019
Вітаємо Вас Гість | Головна · Реєстрація · Вхід
Сайт створено у системі uCoz студією Срочно-Сайт.org