Рада козацьких отаманів України
Меню сайту

Пошук

Головна » 2013 » Січень » 25 » Рада козацьких отаманів України провела своє засідання в м. Києві 17 січня 2013 року
11:44
Рада козацьких отаманів України провела своє засідання в м. Києві 17 січня 2013 року

На цьому всекраїнському козацькому зібранні були присутні отамани та козаки 33 козацьких організацій. Козаки підвели підсумок діяльності організацій, що входять до складу Ради козацьких отаманів України, за 2012 рік, обговорили проблеми розвитку українського козацтва в Україні та діаспорі, затвердили план заходів і перелік проектів РКОУ на 2013 рік. Головував на зібранні голова Ради Анатолій Грива.
ДОВІДКА: Рада козацьких отаманів України (http://rkou.org.ua/index/0-2 ) об’єднує козацькі організації Харківської, Миколаївської, Вінницької, Одеської, Київської, Чернігівської, Сумської, Львівської, Житомирської, Волинської, Черкаської, Запорізької, Хмельницької областей, м. Києва, а також організації Українського Вільного Козацтва діаспори США, Канади, Австралії. 
До складу РКОУ входять:
Харківська обласна громадська організація козацтва та офіцерів запасу «Наша Воля» (верховний отаман Борисюк Олег);
Миколаївське регіональне відділення Науково-дослідного інституту козацтва при Інституті історії України  НАН України (директор В’юн Валентин);
Крайове  Товариство «Вінницький козацький полк імені Івана Богуна» (отаман Воловодюк Володимир);
Українське Вільне Козацтво діаспори (наказний кошовий отаман Грива Анатолій);
Чорноморське гайдамацьке з’єднання (отаман Гуцалюк Сергій);
МГО «Білоцерківська Січ» (верховний отаман Дрофа Андрій);
Окремий Прилуцький козацький полк ім. Петра Сагайдачного (отаман Дурбалов Олег);
Сумська Північно-Східна Козацька Січ (головний отаман Жолобко Станіслав);
Шевченківський районний у м. Києві осередок МГО «Українське козацтво» (отаман Звягін Ігор);
Прикарпатська Січ Українського козацтва (отаман Іськів Всеволод);
Чуднівське районне козацьке товариство ім. Северина Наливайка (отаман Момот Леонід);
Українське Вільне Козацтво ім. С.Наливайка (отаман Мусій Володимир);
МГО «Реєстрове Українське Народне Козацтво» (головний отаман Палієв Юрій);
Всеукраїнська громадська організація "Велике Козацьке Коло” (верховний отаман Присяжнюк Володимир);
Хмельницький окремий козацький курінь ім. І.Нечая Українського козацтва (отаман Скоробагатий Сергій);
Задністрова Січ (отаман Тимофєєв Валерій);ГО «Козацьке стрілецьке братство» (отаман Федосюк Віктор);
Смілянський курінь Українського козацтва (наказний отаман Шевчук Віктор);
Запорізький кіш «Молодої Січі» (отаман Шеремет Анатолій);
Миколаївська обласна громадська організація «Бузьке козацьке військо» (отаман Щербаков Сергій). 

Із вступним словом виступив Григорій Князюк – заступник Голови всеукраїнської Ради Старійшин Українського Козацтва, який привітав присутніх отаманів і побажав успішно вирішити всі проблемні питання, що заплановані порядком денним цього засідання. Г.Князюк презентував присутнім Збірник № 1 «Звичай і Право українського народу», що містить статті по Звичаю і Звичаєвому Праву, запропонував обговорити зміст і назву Збірника для підготовки його до видання. У Збірнику вміщені статті 12-ти авторів з семи областей України, що надає йому загальноукраїнського значення.  Г.Князюк, у своїй статті, що також увійшла до Збірника, наголосив:
 «Нас розбито на блоки, коаліції конфесії, партії, козацтва, щоб роз’єднати, а потім звести на арені всесвітньої бойні. Том кожна Українська справа закінчується імітацією або провокацією. Українці стали нацменшиною у резервації. У нас вкрали Батьківщину, і Незалежність. Я хочу жити у повноцінній країні, розмовляти повноцінною мовою, і гарантувати це моїм дітям і внукам на майбутнє. Чом я не можу сказати собі: "Держава – це я, нація – це я”? А можливо ні з ким не треба боротися, живи своїм життям, роби свою справу. Менше нарікай на себе, на націю, на державу, на сусідів, на ворогів. Вибери собі іншу владу, напиши свою історію, поверни своїх геніїв, героїв, украдене багатство, культуру, мову. Позбудьмося печаті меншовартості. У цьому і допоможе нам досвід предків, адже їм ще гірше жилося, але вони не гнулися, не плазували». Всі присутні отамани і козаки підтримали потребу видання такого Збірника, який потрібний і козакам і просто українцям. Але одноголосно було висловлено пропозицію видати такий Збірник дуже якісно підготовленим: тверда обкладинка, якісний папір і добре вивірені та відредаговані тексти. Було наголошено, що Збірник обов’язково має бути затверджений до видання Радою козацьких отаманів України і Радою Старійшин Українського Козацтва (яка буде приймати остаточне рішення про зміст і назву Збірника). 

З привітальним словом до учасників зібрання виступив Президент Козацького благодійного фонду «Меморіал Івана Дмитровича Сірка» (http://www.kozak-sirko.org.ua/) Владислав Ладигін, який запропонував у 2013 році координувати діяльність між  Радою козацьких отаманів України та Фондом, спільно планувати і проводити козацькі заходи.  ДОВІДКА: Козацький благодійний фонд об’єднує козацькі організації Дніпропетровської, Полтавської, Кіровоградської областей, має представництва у м. Києві та м. Сімферополі, Запорізькій області. До складу козацького благодійного фонду входять:РГО «Інгульська паланка Війська Запорозького низового»;РГО «Кодацька паланка Війська Запорозького низового»;РГО «Протовчанська паланка Війська Запорозького низового»;ГО «Кременчуцький полк Українського козацтва»;ГО «Мелітопольський курінь імені Дмитра Донцова Українського козацтва»;ГО «Дніпропетровська січ Військо Запорізьке»;ГО «Жовтоводський курінь "Дніпропетровська січ" Військо Запорізьке»;ГО «Бугогардівська паланка Чорноліського полку ім. козака Мамая Українського козацтва»;Козацьке товариство «Затопська січ»;Козацьке товариство «Козацька варта Батьківщина»;Спортивно-молодіжна організація "Полк ім. Богдана Хмельницького".Було прийнято рішення прийняти пропозицію Президент Козацького благодійного фонду «Меморіал Івана Дмитровича Сірка» Владислава Ладигіна, домовилися координувати діяльність РКОУ і Фонду, затвердили спільно взяти участь в організації та проведенні заходів в Холодному Яру (квітень 2013 р.). Доручили голові РКОУ А.Гриві офіційно звернутися до організаторів цих заходів і передбачити в сценарії заходів організацію «Гайдамацької Січі» - козацького табору для проживання і вишколу козаків, які прибудуть на заходи, а в програмі «Гайдамацької Січі» передбачити проведення семінару для старшини та вишколу для козаків.    

З привітальним словом до учасників зібрання також виступив радник Голови політичної партії «Народний Рух України» (http://www.nru.org.ua/about-party.html) 
Петро Процик, який запропонував козацьким організаціям РКОУ співпрацю з таких питань:
-  інформаційна підтримка в газеті «Час Руху» (відведення сторінки для друкування інформації про діяльність козацьких організацій);
-  представлення інтересів РКОУ у Верховній Раді України через 3-х народних депутатів від Народного Руху України, а також в обласних радах;
-  надання приміщень козацьким організаціям РКОУ для проведення своїх заходів у приміщенням місцевих осередків партії;
-  спільна участь у місцевих виборах;
-  спільна участь у заходах, що будуть проводитися з нагоди 95 річниці IV Універсалу УНР;
-  спільна участь в акції «проти українофобів в освіті…»;
-  спільна участь в акції «проти Митного союзу»;
-  спільна участь в акціях по захисту української мови;
-  спільна участь по вишколу молоді, в організації та проведенні заходів Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура»);
-  спільна участь з питань організації органів самоврядування і самоорганізації населення;
-  спільна участь в роботі громадських рад при Центральних і місцевих органах державної влади;
-  сприяння у створенні «Козацької Варти». 
Козаки прийняти пропозицію Петра Процика і доручили голові РКОУ А.Гриві підготувати проект Меморандуму про спільні дії між РКОУ і політичною партією «Народний Рух України». 

А.Грива у своєму виступі про підсумки діяльності організацій РКОУ у 2012 році нагадав присутнім історію створення РКОУ, зокрема зачитав звернення, яке було прийнято на установчому засіданні: «28 серпня 2009 р. у м. Києві ми провели перше установче засідання, на якому було створено Раду козацьких отаманів України. Були затверджені Програмні засади Української козацької ідеї, Положення про Раду козацьких отаманів України, Умови вступу отаманів козацьких організацій до Ради козацьких отаманів України та це звернення. Окремо розглядалося питання віри з заключним рішенням: «Козак – людина глибоко віруюча. Козак поважає релігійні погляди побратимів і не допустить міжконфесійної ворожнечі в козацькому русі». 
Зміст Програмних засад Української козацької ідеї:
1.     Єдність козацтва на традиціях Козацького звичаєвого права.
2.     Консолідація Українського народу на шляху побудови Української козацької держави.
3.     Захист природного права Українського народу жити на своїй землі 
по-українськи.
4.     Захист національної честі та гідності держави Україна, її територіальної цілісності та недоторканості її кордонів.
5.     Утвердження традиційного сотенно-полкового устрою Українського козацтва як Всеукраїнського козацького руху та створення козацьких поселень. 
З метою визначення завдань розвитку Українського Козацтва в сучасних умовах РКОУ 3 жовтня 2009 року організувала і провела Конференцію козаків України, на якій було визначено (http://rkou.org.ua/news/konferencija_kozakiv_ukrajini/2013-01-03-8):
-  проблеми і завдання взаємодії козацтва з державою;
-  проблеми і завдання внутрішнього розвитку Українського Козацтва.
Конференція тоді сформувала передвиборчі вимоги до кандидатів у Президенти України.  
Над виконанням цих рішень козацькі організації РКОУ працюють вже четвертий рік. Ці рішення залишаються актуальними і в наш час. 
28 січня 2012 року на засіданні РКОУ було прийнято Громадсько-політичну програму діяльності Українського Козацтва (основи діяльності РКОУ), яка стала додатком до Положення про РКОУ.
8 вересня 2012 року на засіданні РКОУ було прийнято рішення щодо участі козацьких організацій у Виборах-2012. Козаки тоді вирішили проводити агітацію і доводити до виборців власну позицію РКОУ, яка характеризується десятьма пунктами (аксіомами), а саме:
1. Система державного управління України як «самостійної української держави», про що зазначено в Акти проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року, повинна базуватися на засадах Українського Звичаєвого Права (внесення відповідних змін у Конституцію України).  
2. Українському народу як титульній нації повинні нарешті бути надані юридичні гарантії реалізації його прав на вільний розвиток в Україні, а саме на розвиток його історичної свідомості, традицій, культури, етнічної, мовної та релігійної самобутності (прийняття Закону України «Про статус українського народу в Україні»).  
3. Українська мова є основою національного суверенітету, є мовою корінного етнічного українського народу, є рідною мовою для 77,8% громадян України, вона повинна бути єдиною державною і домінуючою в суспільстві.
4. Головним обов’язком держави є утвердження і забезпечення прав і свобод  людини і народу, а влада, яку обирає народ, повинна бути цьому гарантом.  
5. Україна повинна розвиватися як національна моноетнічна держава, в якій державна підтримка надається українській нації та усім етнічним меншинам. 
6. Україна забезпечує всебічний розвиток і дотримання вироблених українським народом моральних принципів та етичних норм поведінки в усіх сферах державного та суспільного життя. Держава забороняє інформаційно-пізнавальні та рекламні програми і дії, що знищують природні, звичаєві, фізично здорові основи організації виховання дитини, сімейно-родинних стосунків і традиційний спосіб життя. 
7. Запровадження в Україні лише тих систем освіти і виховання, які базуються на етнічній (звичаєвій) педагогіці, витвореній українським етносом упродовж його історії. 
8. Земля є всенародною власністю та історичним ареалом існування українського народу. Земля не продається! Вона надається лише в оренду. Держава контролює порядок оренди та  використання землі.
9. Природні ресурси (як наземні, так і підземні), стратегічно важливі об’єкти та підприємства є національно-державною власністю. Держава забезпечує збереження та охорону навколишнього середовища, виробничу спроможність земель, територій і ресурсів.
10. Держава повинна надавати всебічну підтримку українським козацьким територіальним громадам, в яких діють традиційні правові, економічні, соціальні, освітньо-виховні та культурні інститути козацького самоуправління. 
Закликаємо всіх громадян України відати свої голоси за тих кандидатів, які гарантують виконання десяти аксіом.
Ми за український народ, за його правду і право у своїй державі Україна!»(http://rkou.org.ua/news/8_veresnja_2012_r_v_na_zasidanni_rkou_bulo_prijnjato_rishennja_shhodo_uchasti_kozackikh_organizacij_u_viborakh_2012/2013-01-03-9).
Запровадження цих 10-ти аксіом у практичні рішення є основним завданням  організацій РКОУ у 2013 році.  

Підсумовуючи свій виступ, А.Грива дав оцінку двом напрямкам розвитку Українського Козацтва в Україні у 2012 році, а саме виконанню завдань взаємодії козацтва з державою та завдань внутрішнього розвитку. 

Оцінюючи напрямок «Козацтво і Держава», А.Грива наголосив, що на цей час:
1.  Козацький закон – не прийнятий.
2.  Державна програма розвитку козацтва – не затверджена.
3.  Рада Українського козацтва при Президентові України – ліквідована.
4.  Два Укази попередніх Президентів України з питань розвитку козацтва – відмінено.
5.  Концепцію Державної цільової національно-культурної програми розвитку Українського Козацтва на 2009-2011 роки – скасовано.
6.  Створена при Кабінеті Міністрів України 1 серпня 2011 року Координаційна рада з питань розвитку козацтва в Україні – не затвердила і не подала на розгляд Кабінету Міністрів України жодного документа, який би визначав напрямки державної політики у питаннях подальшого розвитку Українського Козацтва. 
Ця Рада за півтора роки свого існування не провела жодного Всеукраїнського козацького заходу з будь-яких питань козацького життя, у тому числі не організовувала і не проводила заходи на відзначення Дня Українського козацтва (встановленого Указом Президента України від 7 серпня 1999 року № 966/99) ні у 2011, ні у 2012 роках.  
ВИСНОВОК: На прикладі роботи Координаційної ради з питань розвитку козацтва в Україні, яка діє як консультативно-дорадчий орган при Кабінеті Міністрів України, робимо висновок, що діяльність Держави по розвитку Українського Козацтва в наш час – це профанація і шароварщина!      

Оцінюючи ж напрямок «Внутрішній розвиток Українського Козацтва», А.Грива наголосив на позитивних зрушеннях, які були зроблені на цей час організаціями РКОУ, а саме:
1.  Організації РКОУ постійно працюють над реалізацією проекту «Звичай і Звичаєве право». Нагадав присутнім, що це завдання ми самі для себе визначили на нашому установчому засіданні РКОУ у жовтні 2009 року, і наголосив, що воно залишається на цей час актуальним і основним на шляху реформування козацького руху. На цей час спільними зусиллями членів Ради Старійшин Українського Козацтва та Ради козацьких отаманів України завершується підготовка до видання Збірника № 1 «Звичай і Право українського народу».
2.  Відбувається гуртування організацій українських козаків в РКОУ (на цей час 20 організацій). Це також наше завдання, визначене на установчому засіданні РКОУ у жовтні 2009 року, і наголосив, що це завдання залишається актуальним на цей час. У рамках цього проекту був виданий «Універсал консолідації Українського Козацтва», який підписали всі члени РКОУ і ще низка отаманів інших козацьких організацій. Наголосив, що гуртування козацьких організацій на основі цього Універсалу допомагає знайти нам наших ідеологічних побратимів і чітко тримати принципову українську позицію у питаннях розвитку козацького руху в Україні та діаспорі.     
3.  Сформована і діє Всеукраїнська Рада Старійшин Українського Козацтва, яку очолює Василь Литвин.
4.  Завдячуючи активній діяльності козацьких організацій РКОУ по принциповому відстоюванню українських інтересів в усіх сферах державного і суспільного життя в середовищі українців формується образ сучасного українського козака.    
Сучасний козак – це свідомий  українець, патріот, представник провідної верстви українського суспільства (кшатрій): воїн, захисник, політик, адміністратор. 
Українське Козацтво – це споконвічний спосіб самоорганізації та самозахисту українського народу, що базується на Звичаї та Звичаєвому Праві і є джерелом формування сучасної Української державності. До нашого часу, не зважаючи 
на тривалий процес розкозачення і денаціоналізації українців, живий ланцюг спадковості Українського Козацтва ніколи не переривався. 
Сучасне Українське Козацтво в Україні та діаспорі – це громадський рух, що об’єднує козаків та  козацькі організації, які стоять на засадах охорони порядку і оборони Української Держави, виступають за суверенність, фізичну і духову волю України та соборне життя і співпрацю українців в Україні та в діаспорі, відкидаючи взаємну внутрішню боротьбу як найбільше зло і шкідливе явище в житті українського народу, завжди пам'ятаючи про те, що Українське Козацтво є частиною всієї нації, а не окремої партії, групи тощо.
5.  Організації РКОУ є співорганізаторами запровадження в навчальні заклади України Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). З 2009 року до цього часу РКОУ щорічно бере участь в організації і проведенні Всеукраїнських етапів гри, власними коштами щорічно виготовляє футболки з символікою гри для всіх учасників, старшина і козаки беруть участь у забезпеченні діяльності табору. 
З 5 грудня 2012 року РКОУ розпочала безстрокову інформаційну акцію на захист українських систем виховання в державній системі освіти. В Києві в Українському Незалежному Інформаційному Агентстві Новин (УНІАН) відбулася прес-конференція представників РКОУ на тему: «Звернення членів Ради козацьких отаманів України до народних депутатів України, до козацьких і патріотичних громадських організацій України і діаспори щодо спроби окремих державних чиновників витіснити із освітньо-виховної сфери козацькі виховні традиції 
та українські програми виховання».https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=t3ussEdyJ1E
На підтримку цієї акції на адресу Міністерства освіти весь час надходять листи від козацьких, інших громадських організацій і місцевих органів державної влади. Була направлені звернення до народних депутатів України, на які народні депутати направили відповідні депутатські звернення.    
6.   Організації РКОУ є учасниками Всеукраїнської акції «Захист Землі», в рамках якого проведено низку круглих столів, надруковані статті в ЗМІ, наші козацькі організації беруть участь у роботі місцевих комітетів по захисту землі. 
7.   У 2012 році до складу Європейського товариства історичних стрільців була прийнята Українська Асоціація Козацьких Стрілецьких Братств, яка була створена на базі козацьких організацій РКОУ і яку представляють Братства: Луцька, Львова, Києва і Вінниці. 
У минулому році Рада козацьких отаманів України виступила організатором участі української козацької делегації у XVII Європейській Зустрічі Історичних Стрільців ТУХОЛЯ 2012, яка відбулася 24-26 серпня 2012 року в м. Тухоля (Куявсько-Поморське воєводство, Польща). На цій зустрічі Україна  вперше була представлена як країна-учасниця Європейської Зустрічі Історичних Стрільців. Очолював українську козацьку делегацію отаман Асоціації Віктор Федосюк, а її учасниками були представники Братств з Києва, Луцька і Львова. 
Відкриття XVII Європейської Зустрічі Історичних Стрільців співпало із святкуванням 21-річниці Незалежності України, що набуло символічного значення. Так, 24 серпня 2012 року у присутності надзвичайно поважних учасників дійства – вищого духовенства, нащадків європейський монархів, депутатів Європарламенту, членів делегацій з більше як десятка країн Європейського Союзу – під звуки Державного гімну України у виконанні духового оркестру урочисто був піднятий Державний прапор України, якому шаблями салютувала українська козацька делегація. У ті урочисті хвилини під звуки державних гімнів було піднято 10 Державних прапорів країн-учасниць: Австрії, Бельгії, Голландії, Німеччини, Польщі, України, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції. Крім цього було піднято прапори Європейського Союзу і Європейського товариства історичних стрільців. 
8.  РКОУ протягом року проводить заходи по вишколу своїх організацій (семінари, тренінги та ін.), старшин (конференції) та рядових козаків і молоді (таборування). 
9.  У 2012 році організації РКОУ організовували та проводили козацькі заходи згідно із затвердженим Планом.   
ВИСНОВОК: На 21-му році Незалежності України козацькі організації Ради козацьких отаманів України самостійно, без системної підтримки Держави, спираючись лише на власні організаційні та фінансові можливості, формують козацькі органи самоорганізації, гуртують козацькі організації, виховують дітей, відстоюють інтереси українців, представляють Україну і Українське Козацтво в Європі.  

Прес-служба Ради козацьких отаманів Україним. 
Київ, 17 січня 2013 року 
Переглядів: 1263 | Додав: I_ЗВЯГІН | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Календар
«  Січень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 104

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Рада козацьких отаманів України © 2019
Вітаємо Вас Гість | Головна · Реєстрація · Вхід
Сайт створено у системі uCoz студією Срочно-Сайт.org