Рада козацьких отаманів України
Меню сайту

Пошук

Головна » 2013 » Листопад » 15 » Описовий звіт XVIІ – го Міжнародного фестивалю козацьких бойових та традиційних мистецтв «Спас на Хортиці» імені Анатолія Єрмака
13:28
Описовий звіт XVIІ – го Міжнародного фестивалю козацьких бойових та традиційних мистецтв «Спас на Хортиці» імені Анатолія Єрмака

З 5 по 14 жовтня проходив XVIІ – й Міжнародний фестиваль козацьких бойових та традиційних мистецтв «Спас на Хортиці» імені Анатолія Єрмака, який вперше проходив у двох обласних центрах – Запоріжжі та Дніпропетровську. Ще ніколи, за всю свою 17 – річну історію, фестиваль не набував такого масштабу як цього рік: 5 жовтня у м. Запоріжжя на каскаді фонтанів «Райдуга» відбулися перші всеукраїнські козацькі ігри «Запорозька Слава», 10 – 11 жовтня у ВТК «МЕГАРОН» м. Дніпропетровськ  було проведено I – й офіційний Чемпіонат Світу з бойового мистецтва (українського рукопашу) «Спас», з 7 по 12 жовтня на легендарному острові Хортиця, вперше у Запоріжжі, проходив спільний україно – американський проект «Пол Джонс», завершився фестиваль 14 жовтня спортивно – патріотичним святом «Козацькому роду нема переводу», який проходив у запорізькому електротехнічному коледжі. Загалом у фестивалі прийняли участь більш ніж 800 спортсменів та акторів – аматорів з України, Росії, Білорусі, Молдови, Абхазії та Азейбарджану.

Мета проведення фестивалю: відродження української культури, національних традицій, духовності, патріотизму та національної гідності Українського народу; сприяння розвитку здорового способу життя в суспільстві, особливо серед дітей та молоді.

Завдання, які стояли перед організаторами фестивалю:

-           відродження і впровадження в українське суспільне життя та виховання молоді в дусі кращих українських козацьких традицій;

-          розвиток українських бойових мистецтв;

-          демонстрація здобутків Шкіл українських та слов’янських бойових мистецтв, козацьких творчих  колективів;

-          підтвердження статусу Запоріжжя, як серця козацької вольниці та центру козацької духовної спадщини діями, спрямованими на виховання підростаючого покоління "вірними синами Землі своєї”.

         Учасники фестивалю

I – й офіційний Чемпіонат Світу з бойового мистецтва (українського рукопашу) «Спас»:

 - ДЮСШ «Спас», м. Запоріжжя;

 - Клуб «Дан-те», м. Бердянськ;

 - РЦДЮТ «Захисник Вітчизни», м. Приморськ;

 - СК «Спарта», м. Оріхів;

 - Школа «Тигр – Дракон», м. Марганець;

 - ВППК «Сокіл», м. Могильов, Білорусь;

 - Запорізька обласна федерація «Ушу – Саньда»;

 - Обласна федерація козацького бойового мистецтва «Спас», м. Рівне;

 - СК «Україна», м. Львів;

 - СК «Сапсан», м. Дніпропетровськ;

 - СК «Спас Штурм», м. Дніпропетровськ;

 - «Федерація рукопашного бою», м. Дніпропетровськ;

 - СК «Щит ЗНТУ», м. Запоріжжя;

 - Спецпідрозділ «Гепард», м. Запоріжжя;

 - ДЮСШ №6, м. Анапа, Росія;

 - «ДДІФК і спорту», м. Дніпропетровськ;

 - ЗОФ «Бойового самбо», м. Запоріжжя;

 - СК «Медведь» ім. Магомеда Татінова, Молдова;

 - «Фрі фартинг», Азейбарджан;

 - «Панкратіон», м. Харків;

 - «ХТЗ» м. Харків;

 - СК «Легіон – А», м. Харків

 - «Школа рукопашного бою», м. Нижній Новгород, Росія;

 - СШ № 14, м. Новоросійськ, Росія.

 Всеукраїнські козацькі ігри «Запорозька Слава» 

  – «Спас – Кремінь», м. Запоріжжя;

- «Спас – Сприяння», м. Запоріжжя;

- «Булава», м. Енергодар;

- Козацький полк «Альянс», м. Синельникове;

-  «Козацька лава», м. Жовті води;

- збірна команда «Училища міліції»;

- «Збірна Світу».

  Показово – видовищна програма фестивалю:

-          Театр козацького бою «Запорозький Спас»;

-          осередок ДЮСШ «Спас» – «Спас – Яр»;

-          осередок ДЮСШ «Спас» – «Спас – Воля»;

-          «Спас Штурм» м. Дніпропетровськ.

Організаторами фестивалю стали:

 -    Міжнародна конфедерація бойових мистецтв, м. Санкт Петербург, Росія;

 -    МГО «Міжнародна федерація «Спас»;

-         ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас»;

-         ВГО «Всеукраїнська асоціація «Афганці» Чорнобиля»;

-         ВГО «Товариство Нестора Махна «Гуляй – Поле»;

-         ЗВН «Запорізька Січ»;

-         Дніпропетровська обласна державна адміністрація;

-         Дніпропетровська обласна рада;

-         Дніпропетровська міська рада;

-         Запорізька обласна державна адміністрація;

-         Запорізька обласна рада;

-         Запорізька міська рада;

-         Посольство США в Україні.

Партнерами фестивалю виступили:

-         Запорізька обласна державна телерадіокомпанія;

-         Національний заповідник «Хортиця»;

-         Запорізький Національний Університет;

-         Запорізький Національний Технічний Університет.

Інформаційними партнерами фестивалю виступили:

-         Запорізька обласна державна телерадіокомпанія «Запоріжжя»;

-         Телерадіокомпанія «Лавина»;

-         Телерадіокомпанія «МТМ»;

-         Публічне акціонерне товариство телерадіокомпанія «Алекс»;

-         Запорізька національна телерадіокомпанія «ТВ – 5»;

-         Газета «Позиція».

         У суботу, 28 вересня, спортивно – фольклорним святом «Витоки», традиційно, вже шостий рік поспіль, на руїнах козацької фортеці у с. Старі Кодаки, розпочався    XVІI – й Міжнародний фестиваль козацьких та традиційних мистецтв «Спас на Хортиці» ім. Анатолія Єрмака.                                                                                                            Основною метою, яку ставили перед собою організатори свята було відродження духовності нашого народу та єднання його славетної історії з сьогоденням.   Організатором свята виступила Дніпропетровська обласна федерація «Спас». На святі були присутні: віце – президент ВГО «Всеукраїнська федерація «Спас», та президент Дніпропетровської обласної федерації «Спас» – Генадій Михайлович Поляков, депутат Дніпропетровської міської ради, директор дитячо – юнацького центру «Штурм» – Ірина Анатоліївна Герліванова, голова Новоолександрівської сільської ради – Валентина Василівна Приймаченко.

         Протягом показової частини свята гостей своїми виступами радували вихованці ДЮЦ «Штурм» різних вікових груп та напрямків підготовки. Але, як і завжди, особливого враження на глядачів справили показові виступи наймолодших «спасівців». Просто перехоплювало подих від їхньої вправності, дивовижної витривалості і дисципліни. Після виступу, їх тренерами, їм офіційно було вручено шаровари, кушаки та дитячі шаблі.

         Приємною традицією свята стала акція «Витоки єднають Україну», яка символічно відтворила процес єднання українського народу. Цього року в рамках акції всі учасники мали змогу зав’язати жовто – сині стрічки на дерево і загадати бажання, таким чином створивши своєрідне «Дерево нації».

         Паралельно з фольклорно – мистецькою програмою проходила виставка – продаж виробів народних майстрів, на якій були представлені найрізноманітніші речі народного вжитку з глини, дерева, кераміки, а також ляльки-обереги. Позитивна енергетика виставки гармонійно доповнила свято, яке, дякуючи майстрам та їх виробам, сяяло особливими яскравими фарбами.

         Завершилось це козацьке свято традиційно – боями «лава на лаву», у яких взяти участь мали змогу усі бажаючі: спортсмени, артисти та просто гості з різних міст, сіл та областей, які прибули до цієї стародавньої козацької фортеці. У запеклому та непоступливому бою, як завжди, перемогла козацька звитяга, честь, доблесть та братерство.

Перші Всеукраїнські козацькі ігри «Запорозька Слава»

         Неділя 6 жовтня 2013 року ставла особливою для усіх запоріжців та гостей міста, адже саме цього дня на каскаді фонтанів «Райдуга» збулася давня мрія запорізького міського голови Олександра Ченсановича Сіна та президента міжнародної федерації «Спас» Притули Олександра Леонтійовича – відбулися перші всеукраїнські козацькі ігри «Запорозька Слава», присвячені Дню міста Запоріжжя, яку прозвали «Козацькою Олімпіадою».

         Це були командні змагання у яких виявили бажання взяти участь 6 команд з різних куточків України:

1) команда Запорізького училища професійної підготовки працівників міліції ГУМВС України в Запорізькій області;

2) Збірна Південного регіону;

3) «Булава», м. Енергодар;

4) Збірна Миколаївської області;

5) «Азов – Яр», м. Запоріжжя;

6) Збірна Дніпропетровської області.

         Також, кожен бажаючий мав змогу, на рівні з козаками, спробувати свої сили у тому чи іншому виді змагань. Загальна кількість учасників – більше 300. Перемогу в іграх здобувала та команда, представники якої, в сумі, набрали найбільшу кількість балів.

         Змагання відбувались у 7 – ми видах:

1) Фланкірування;

2) Фехтування на шаблях;

3) Боротьба навхрест;

4) Метання ножа;

5) Метання списа;

6) Лава на лаву;

7) Козацьке джигітування.

         Старт іграм був даний об 11:00. Під акомпанемент української народної музики змагання розпочалися одразу у 6 – ти видах на 4 – х змагових майданчиках, і тривали понад 2 години. У це час зі сцени учасників змагань підбадьорювали своїми виступами учасники концерту: народний ансамбль Запорізької міліції «Пернач»; Денис Васильєв (гра на тулумбасах); народний ансамбль «Козаки – Запорожці», ансамбль «Одна родина», співаки Любов Камінська та Анатолій Сердюк.

         О 13:00 біля пам’ятника Святославу Хороброму відбувся урочистий парад у якому взяли участь, запорізький міський голова Олександр Ченсанович Сін, президент міжнародної громадської організації «Міжнародна федерація «Спас» Олександр Леонтійович Притула, отаман козацького війська Запорізького низового Олександр Владиславович Панченко та близько 100 козаків.                                                           Після параду, о 13:30 відбулося урочисте нагородження переможців та призерів у 6 – ти дисциплінах ігор, які вже завершилися.

О 14:00 відбулося дійство, яке з нетерпінням чекали як глядачі, так і учасники – змагання «лава на лаву» на кубок Ярослава Мудрого, куди завітав головний герой кінофільму «Іван Сила» та неодноразовий рекордсмен «Книги рекордів Гінеса» Дмитро Халаджи. Після вітального слова учасникам змагань Дмитро одяг шаровари та став до лави «Яр – Азов», яка у тому бою отримала перемогу над «Збірною Півдня України». А перемогу у змаганнях здобула команда – беззаперечний фаворит кожних змагань – збірна Дніпропетровської області, яка у фіналі перемогла збірну команду училища міліції, третьою стала «Булава» з міста Енергодар.                                                            По завершенні змагань, наступила радісна та хвилююча мить нагородження переможців змагань «лава на лаву» та переможців перших козацьких ігор «Запорозька Слава», перемога у яких дісталася команді із Запоріжжя «Яр – Азов», представники якої найкраще виступили у всіх дисциплінах.

ПЕРШОДЖЕРЕЛО

Переглядів: 559 | Додав: Фест | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Календар
«  Листопад 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 104

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Рада козацьких отаманів України © 2018
Вітаємо Вас Гість | Головна · Реєстрація · Вхід
Сайт створено у системі uCoz студією Срочно-Сайт.org