Рада козацьких отаманів України
Меню сайту

Пошук

 

 

   Рада козацьких отаманів України (далі РКОУ) створена 28.08.2009 р. як координаційний, організаційно-методичний та дорадчо - консультативний орган козацьких організацій України та їх об’єднань, отамани яких входять до складу РКОУ. Козацькі організації входячи до складу РКОУ не змінюють своїх організаційних структур.

    РКОУ діє як незалежний козацький Центр, який на громадському рівні координує і організовує роботу українських козацьких організацій, представляє їхні інтереси на території України та іноземних держав. 


   Головною метою діяльності РКОУ є праця для ідеї Української Самостійної Соборної Держави. Для цього ми зміцнюємо єдність українського козацтва на традиціях Козацького Звичаєвого Права, проводимо роботу для єднання козацтва на теренах України та за її межами, де є українські козацькі громади, щоб спільними зусиллями ми практично змогли захистити природне право Українського народу жити на своїй землі по-українськи; національну честь та гідність держави Україна.

     Прийняття до складу РКОУ нових отаманів здійснюється за згодою всіх її членів. Члени РКОУ утворюють козацьке коло в якому отамани козацьких організацій будь-якого рівня (міжнародного, всеукраїнського, обласного, районного і т.ін.) мають однакові права і відповідальність. Рішення приймаються простою більшістю голосів членів РКОУ і є обов’язковими для виконання всіма отаманами. Із учасників козацького кола строком на 6 місяців обирається Голова РКОУ, який по завершенні своїх повноважень звітує перед товариством і стає простим членом РКОУ. РКОУ поважає погляди отаманів, які увійшли до її складу, на свободу віросповідання та не допускає в козацькому русі міжконфесійної чи будь-якої іншої ворожнечі на релігійному та політичному ґрунті. 


Мовою спілкування в РКОУ є українська мова

Електронна адреса: ukrainian.cossak@gmail.com  
 

Шановні побратими!

Сьогодні, в умовах мороку економічної кризи, зубожіння народу, політичного розбрату, коли політики ділять неньку Україну, єдиною консолідуючою силою в державі є козацтво. Тільки козацтво може об’єднати Україну, тільки козацтво з його побратимством спроможне захистити природне право Українського народу жити на своїй землі по-українськи та встановити в державі порядок.

28 серпня 2009 р. у м. Києві ми провели перше установче засідання, на якому було створено Раду козацьких отаманів України. Були затверджені Програмні засади Української козацької ідеї, Положення про Раду козацьких отаманів України, Умови вступу отаманів козацьких організацій до Ради козацьких отаманів України та це звернення. Окремо розглядалося питання віри з заключним рішенням: «Козак – людина глибоко віруюча. Козак поважає релігійні погляди побратимів і не допустить міжконфесійної ворожнечі в козацькому русі».

Зміст Програмних засад Української козацької ідеї:

1.      Єдність козацтва на традиціях Козацького звичаєвого права.

2.      Консолідація Українського народу на шляху побудови Української козацької держави.

3.      Захист природного права Українського народу жити на своїй землі по-українськи.

4.      Захист національної честі та гідності держави Україна, її територіальної цілісності та недоторканості її кордонів.

5. Утвердження традиційного сотенно-полкового устрою Українського козацтва як Всеукраїнського козацького руху та створення козацьких поселень.

 

Ми, отамани, звертаємося до Вас – наших побратимів, до всіх тих, хто хоче працювати на благо України та для Українського народу, заради процвітання Козацтва та перетворення його в єдину потужну та незламну громадську силу, яка буде перейматися проблемами Української держави та її народу.

Ми пропонуємо, не змінюючи Ваших організаційних структур та Вашого підпорядкування, Ваших поглядів та Ваших думок на ті чи інші проблеми (які можна буде обговорювати та спільно вирішувати), прийняти затверджені нами програмні засади Української козацької ідеї та умови нашої співпраці в Раді козацьких отаманів України. Цей орган створено для того, щоб об’єднати усі діючі козацькі організації в єдину потужну козацьку силу для спільної праці на благо та процвітання України.

Ми наголошуємо: Рада козацьких отаманів України не є ще однією козацькою структурою – це орган для координації спільних дій з метою посилення поваги до козацтва. До Ради увійдуть ті отамани, які виконають затверджені Умови вступу. Причому отамани всіх рівнів (всеукраїнського, обласного, районного і т. ін.) матимуть однакові права і відповідальність.

Шановні побратими, отамани, усіх, хто мріє про сильне козацтво, хто бажає приумножувати козацькі звичаї та відродити Козацьку державу, запрошуємо до спільної праці!

Слава козацтву!

Слава козакам!

 

З повагою та за дорученням членів Ради

      Голова Ради козацьких отаманів України                                                     А.Грива

      28 серпня 2009 р.

 

РКОУ діє як незалежний козацький Центр, який на громадському рівні координує і організовує роботу українських козацьких організацій, представляє їхні інтереси на території України та іноземних держав.

РКОУ утворюється у складі Голови, секретаря та інших членів Ради.

Голова РКОУ обирається на засіданні РКОУ, терміном на 6 місяців за 100 % згодою всіх дійсних членів РКОУ. Голова РКОУ пропонує кандидатуру секретаря РКОУ, яка затверджується на засіданні РКОУ. Всі члени РКОУ автоматично стають уповноваженими РКОУ на території діяльності своєї козацької організації (об'єднання).

Прийняття до складу РКОУ нових отаманів здійснюється за згодою всіх її членів. Члени РКОУ утворюють козацьке коло в якому отамани козацьких організацій будь-якого рівня (міжнародного, всеукраїнського, обласного, районного і т.ін.) мають однакові права і відповідальність. Рішення приймаються простою більшістю голосів членів РКОУ і є обов’язковими для виконання всіма отаманами. Із учасників козацького кола строком на 6 місяців обирається Голова РКОУ, який по завершенні своїх повноважень звітує перед товариством і стає простим членом РКОУ. РКОУ поважає погляди отаманів, які увійшли до її складу, на свободу віросповідання та не допускає в козацькому русі міжконфесійної чи будь-якої іншої ворожнечі на релігійному та політичному ґрунті. 

Мовою спілкування в РКОУ є українська мова.

Метою діяльності РКОУ є:

·      єдність козацтва на традиціях Козацького звичаєвого права.

·      консолідація Українського народу на шляху побудови Української козацької держави.

·      захист природного права Українського народу жити на своїй землі по-українськи.

·      захист національної честі та гідності держави Україна, її територіальної цілісності та недоторканості її кордонів.

·      утвердження традиційного сотенно-полкового устрою Українського козацтва як  Всеукраїнського козацького руху та створення козацьких поселень.

 

Основними завданнями РКОУ є:

·       участь у розробці та реалізації державних програм розвитку українського козацтва;

·       сприяння відновленню та утвердженню прогресивних історичних та сучасних українських козацьких традицій, обрядів і звичаїв, козацьких нагород, атрибутики та символіки, кобзарства, здорового способу харчування, народної медицини та козацького характерництва;

·       сприяння вихованню молодого покоління в дусі українського козацького лицарства, шляхетності, відданості українському народові; фізичному та моральному становленню юної особистості, спортивному й військово-патріотичному вишколу майбутнього захисника незалежної держави України;

·       сприяння втіленню на всіх рівнях суспільного життя країни української національної ідеї, плекання любові до України та рідної мови, історії українського народу та його культури;

·       координація діяльності та організаційно-методичне забезпечення роботи козацьких організацій та їх об’єднань, отамани яких входять до складу РКОУ;

·       захист інтересів козацьких організацій та їх об’єднань, отамани яких входять до складу РКОУ.

 

Для досягнення мети та для виконання своїх завдань РОУК здійснює таку діяльність:

·       вивчає та аналізує стан розвитку козацького руху в Україні та за її межами;

·       формує основні напрями розвитку козацького руху в Україні; 

·       сприяє законодавчому забезпеченню визнання та підняття авторитету й престижу українського козацтва, розробці й розвитку його правової, економічної, організаційно-управлінської бази та інфраструктури;

·       розробляє та забезпечує прийняття на державному рівні національно-культурних та інших державних цільових програм, спрямованих на відновлення та розвиток традицій Українського козацтва, залучає до участі в реалізації таких програм козацькі організації;  

·       розробляє типовий статут Українського козацтва, кодекс честі українського козака, текст козацької присяги, порядок її складання; забезпечує виконання положень цих документів та впровадження ритуалів в усіх козацьких організаціях та їх об’єднаннях;

·       розробляє та запроваджує в Україні єдину козацьку територіальну структуру та систему козацьких звань відповідно до козацьких посад у цій структурі, формує та веде реєстри козаків, козацьких організацій та їх об’єднань;

·       розробляє та затверджує для козацьких організацій та їх об’єднань козацьку символіку, козацькі нагороди, зразки посвідчення члена козацької організації;

·       бере участь у загальнодержавних громадських заходах, що сприяють реалізації та утвердженню української національної ідеї та принципів української державності, зростанню могутності та міжнародного авторитету України.

 

Членство в РКОУ може бути виключно індивідуальним.

Членами РКОУ можуть бути лише отамани козацьких організацій чи їх об’єднань, які відповідно до чинного законодавства України зареєстровані як юридичні особи та отримали уповноваження відповідних вищих органів козацької організації (об’єднання) вступити в РКОУ.

Рада козацьких організацій України ніколи не може бути ліквідована.

 

 

 

 

Календар
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 104

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Рада козацьких отаманів України © 2019
Вітаємо Вас Гість | Головна · Реєстрація · Вхід
Сайт створено у системі uCoz студією Срочно-Сайт.org